W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na widowni pojawiło się niemal 100 tysięcy widzów. Udało się też zrealizować pięć nowoczesnych premier na dwóch scenach, a sezon zamknąć udziałem w Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim na trójmiejskiej scenie, gdzie premierowo wystawiono „Sen nocy letniej” w reżyserii Michała Zadary. Jedna z premier, spektakl „Karnawał warszawski”, pełna humoru sprzed stu lat, zachwycała obsadą, w której zobaczyć można było m.in. Helenę Englert, Magdalenę Smalarę, Julię Kamińską czy Kacpra Kuszewskiego.
Premiery, nagrody i wyróżnienia teatru Komedia
Sezon rozpoczął się od kameralnych projektów, takich jak muzyczny monodram Katarzyny Zielińskiej „To ja może się położę”, łączący w sobie satyryczne teksty i muzykę na żywo oraz premierą spektaklu „Kobieta Pracująca. Powraca”. W listopadzie na dużej scenie gościł Cezary Żak z kryminalną komedią „Złodziej” z Dorotą Stalińską, a w grudniu skupiono się na prapremierze „Karnawału warszawskiego” i „Snu nocy letniej”, najbardziej znanej komedii Williama Shakespeare’a, w reżyserii Michała Zadary, z aktorską obsadą na najwyższym poziomie.
Artystyczna różnorodność i odwaga w mieszaniu stylów, tematyki oraz aktorskich konstelacji stały się znakiem rozpoznawczym tego sezonu. Wielokrotnie gościli na deskach Komedii cenieni artyści teatru, filmu i muzyki w ramach „Klancyk i…”, improwizowanych spektakli, czy wydarzeń muzycznych i kulturalnych.
Miniony sezon był także pełen sukcesów na festiwalach teatralnych, na których przedstawienia teatru zdobywały nagrody i wyróżnienia. Spektakl „Zemsta” w gangsterskiej inscenizacji Michała Zadary, prezentowany m.in. na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych, festiwalach w Krakowie i Toruniu, osiągnął sukces, zdobywając nagrody aktorskie i reżyserskie, a także kończąc z telewizyjną premierą na antenie TVP1.