-
W naukach o bezpieczeństwie dostępnych jest 8 miejsc.
-
Nauki chemiczne dysponują 7 miejscami, w tym 2 przeznaczonymi dla kandydatów z zagranicy.
Kandydaci przede wszystkim powinni posiadać tytuł magistra lub równorzędny. Ponadto wymagane jest posiadanie udokumentowanej znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).
Rekrutacja do Szkoły
Doktorskiej Wojskowej Akademii Technicznej
Konieczne jest także uzyskanie oświadczenia potencjalnego promotora z listy ustalonej przez Radę Dyscypliny Naukowej WAT. Istotne są również osiągnięcia naukowe kandydata oraz zgodność ukończonych studiów z wybraną dyscypliną.
W wyjątkowych przypadkach, przy najwyższej jakości osiągnięć naukowych, dopuszcza się także przyjęcie osób ze studiami pierwszego stopnia lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich. Co więcej, do Szkoły Doktorskiej mogą być przyjęci beneficjenci programu „Diamentowy Grant”.
Cały proces rekrutacji odbywa się w formie konkursu i jest jednolity dla wszystkich kandydatów, niezależnie od wybranej dyscypliny naukowej. Kandydaci przed zarejestrowaniem się w systemie IRK powinni dokładnie zapoznać się z zasadami rekrutacji, skonsultować proponowaną tematykę badań z potencjalnym promotorem oraz przygotować niezbędne dokumenty i koncepcję rozprawy doktorskiej.
Szkoła Doktorska WAT jest jedyną tego typu szkołą wyższego wojskowego szkolnictwa w Polsce, oferującą interdyscyplinarne kształcenie w zakresie inżynierii, nauk technicznych i nauk o bezpieczeństwie.