46 nowych szkół
To imponująca liczba ponad 190 tysięcy uczestników z 547 placówek oświatowych. W Rowerowym Maju uczestniczy już ponad 313 przedszkoli i 234 szkoły podstawowe, co w skali miasta daje ponad 80 procent tych instytucji.
– Rowerowy Maj co roku udowadnia swoje ogromne znaczenie dla naszej społeczności, przyciągając coraz więcej uczestników i placówek. W tym roku do akcji dołączyło aż 46 nowych szkół i przedszkoli, co świadczy o rosnącej świadomości i chęci aktywnego uczestnictwa w życiu miasta już od najmłodszych lat – podkreśliła Renata Kaznowska, która uroczyście otworzyła imprezę z ramienia miasta.
813 kilometrów tras rowerowych
Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw komunikacji rowerowej zaznaczył, że rosnąca popularność imprezy to także efekt poprawiającej się miejskiej infrastruktury rowerowej: „Od kilkunastu lat konsekwentnie inwestujemy w przyjazną rowerzystom infrastrukturę, budując spójną sieć dróg rowerowych, która liczy już 813 kilometrów, oraz udostępniając rower miejski Veturilo. Dziś, widząc tak liczną grupę młodych ludzi, którzy z zapałem korzystają z rowerów i hulajnóg w drodze do szkoły, utwierdzam się w przekonaniu, że nasza codzienna praca ma realny sens i służy właśnie takim aktywnym mieszkańcom”.
Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego na Bielanach, gdzie nastąpiła inauguracja nowej edycji jest doskonałym przykładem zaangażowania w akcję. W ubiegłorocznej edycji placówka zajęła wysokie, trzecie miejsce w ogólnowarszawskim rankingu szkół podstawowych o średniej wielkości, a jedna z klas osiągnęła imponującą niemal 95-procentową frekwencję rowerową. Dyrektorka szkoły, Iwona Krupińska, podkreśliła, że Rowerowy Maj jest jedną z najbardziej lubianych inicjatyw wśród uczniów, a zaangażowanie koordynatorek przynosi fantastyczne efekty, czego dowodem są sukcesywne wzrosty punktacji w dzielnicowym rankingu.
Młodzi warszawiacy biją rekordy frekwencji w akcji Rowerowy Maj